Boletín Oficial de la República Argentina del 12/06/2000 - Segunda Sección
Text version What is this?Dateas is an independent website not affiliated with any government agency. The source of the PDF documents that we publish is the official agency stated in each of them. The text versions are non official transcripts that we do to provide better tools for accessing and searching information, but may contain errors or may not be complete.
Source: Boletín Oficial de la República Argentina - Segunda Sección
30 Lunes 12 de junio de 2000
BOLETIN OFICIAL Nº 29.417 2 Sección
11 Rubén Valentín SANTA CRUZ
12 Mario César CAÑAVERA
13 Sara Noemí MEDINA de MAGRIÑA
14 Martha Delia MERCADO
15 Mónica Adriana FIGUEROA
16 Marcela Alejandra PERUYERA
17 José Ricardo TERRES
18 Orlando Adet TEJEDA
19 Norma Graciela TOLEDO
20 Cristian Ricardo ROCHA
21 Angélica Margarita AGUILERA
22 Norma Francisca DIAZ
23 Nazario Christian Martín CARO
24 Nora Elizabet MUÑOZ de CARO
25 Sebastián Nazareno ZALAZAR
12.826.090
14.049.414
5.447.708
6.383.191
22.553.322
27.552.412
8.184.975
6.948.770
18.020.863
25.571.258
16.423.105
27.426.679
26.131.307
27.552.459
27.631.777
MESA PROVINCIAL
Titulares:
Presidente: Diego SARAVIA ALIA
Vicepresidente 1º: Jaime JUSTINIANO
Vicepresidente 2º: Ricardo SAMSON
Secretario General: Ricardo Roberto BRAUNSTEIN
Tesorero: Héctor SERRAT
Secretario de Actas: Ramón del Valle SOSA
David Arnaldo LEIVA
Vocales: Santos Walberto TOLABA
Oscar del Valle PEREA
Jaime Francisco BORRAS
Salustiano Armando CHANCALAY
18.687.298
17.512.034
16.291.668
7.884.292
4.446.508
6.948.253
12.417.873
7.247.448
10. 440.235
7.242.162
3.904.702
Suplentes:
1 José Eduardo CRUZ
2 Sergio Darío BARRERA
3 Osvaldo Luis CHODINI
4 José Luis VILLARREAL
5 José Renée OVEJERO
6 Mario Gerardo BARRIONUEVO
7 Luis Arturo CHOCOBAR
8 Néstor Alfredo MATTUS
9 Luis Daniel PAZ
10 Rubén Valentín SANTA CRUZ
11 Eduardo Modesto LLANOS
13.318.440
16.806.332
8.463.059
12.298.154
7.057.298
7.231.106
8.554.009
16.735.169
17.354.792
12.826.090
24.453.764
JUNTA ELECTORAL:
Titulares:
1 Presidente: Juan PAREDES GOMES
2 Vicepresidente: Orlando Adet TEJEDA
3 Secretario: Miguel Angel HOYOS
4 Teresa Milagro GARNICA
5 Amílcar Ernesto MIRANDA
6 Fernando Fabián CADENA
Suplentes:
1 Eduardo MARTINEZ
2 César Eduardo SEVILLA
3 Miguel Eduardo YAPURA
4 Miguel Angel GUZMAN
5 Gustavo Enrique ARAUJO
6 Guillermo Daniel MAMANI
8.168.324
6.948.770
8.165.997
26.149.308
28.037.348
22.553.336
22.760.238
23.319.656
20.247.721
20.919.247
22.988.666
25.884.037
TRIBUNAL DE CONDUCTA:
Titulares:
1 Elvio Argentino ACUÑA
2 Angel STAMELAKO
3 Marcela Alejandra PERUYERA
Suplentes:
1 Norma Graciela TOLEDO
2 Nora Elizabet MUÑOZ de CARO
3 Sebastián Nazareno ZALAZAR
18.020.863
27.552.459
27.631.777
COMISION DE CONTRALOR PATRIMONIAL:
Titulares:
1 Orlando OÑO CABRERA
2 Guillermo Humberto SILY
3 José Ricardo TERRES
18.608.219
17.454.811
8.184.975
6.285.471
8.164.358
27.552.412
Suplentes:
1 Telésforo Arturo DIAZ
2 Pacífica COLQUE de DIAZ
3 Anastacio FLORES
597.210
1.257.149
7.214.291
AREAS LOCALES:
a Departamentos: La Capital y La Caldera:
Asambleístas:
Titulares:
1 Néstor Alfredo MATTUS
2 Elba TACACHO
3 Evelia Noelia EYVASTRE
4 Esther FLORES
5 Héctor Orlando SALVATIERRA
6 Luis Daniel PAZ
7 José Luis VILLARREAL
8 Juan Carlos CARRIZO
9 María Magdalena MARQUEZ
10 Juan de la Cruz JUAREZ
11 Silvana Alejandra DIAZ
Suplentes:
1 Norma Beatriz ACUÑA
2 Hilda Nélida ARGAÑARAZ
3 Mariana Alejandra PERUYERA
4 Hugo Manuel GIRON
5 Marcos Antonio CRUZ
6 Ricardo Segundo S. YARADERE
7 Juan Carlos GUZMAN
8 Teresa del Carmen ROBLES
9 Patricia Esther MENDOZA
10 Jorge Marcelo ERAZU
11 Hugo José PEREZ
12.281.314
16.649.934
13.701.129
17.554.425
14.709.440
16.735.164
12.409.036
31.733.967
Junta de Area:
Titulares:
1 Presidente: José Luis VILLARREAL
2 Vicepresidente 1º: Jorge Armando GUAYMAS
3 Vicepresidente 2 º: Sara Noemí MEDINA de MAGRIÑA
4 Secretario: Nazario Christian MARTIN CARO
5 Jaime BUITRAGO
6 Mónica Adriana FIGUEROA
7 Martha Delia MERCADO
8 Julio Delmiro ARROYO
9 José Ernesto GUZMAN
10 WalLer Daniel SANTILLAN
11 Jesús Noé CASTILLO FRIAS
12 Rubén Valentín SANTA CRUZ
13 Sebastián Nazareno ZALAZAR
12.298.154
24.354.609
5.447.708
26.131.307
7.373.723
22.553.322
6.383.191
8.161.073
14.679.691
10. 805.662
12.958.996
12.826. 090
27.631.777
Suplentes:
1 Rufina Haydée COMAN
2 Margarita Clara Inés CALZADILLA
3 Nancy Betina DIAZ
4 Teresa Tomasa GUTIERREZ
5 Alejandro Daniel MENDEZ
6 Néstor Alfredo RUIZ
7 Néstor Daniel GUAYMAS
8 Floreal MALENQUE
9 José Luis RIVADERA
10 Silvana Alejandra DIAZ
11 Juan Carlos CARRIZO
12 María Magdalena MARQUEZ
13 Juan de la Cruz JUAREZ
25.885.721
27.973.409
23.749.978
22.945.337
26.662.820
8.387.995
18.020.532
6.207.178
25.340.832
25.018.267
12.851.866
18.230.001
22.084.600
b Departamentos de Iruya, Santa Victoria y Orán excepto Pichanal:
Asambleístas:
Titulares:
1 David Arnaldo LEIVA
2 Angel STAMELAKO
3 Susana Beatriz RIOS
4 Cecilio Gerardo LEON
5 Daniel Pedro VILLAGRA
12.417.873
8.164.358
13.170.043
12.066.807
14.479.816
Suplentes:
1 Jaime JUSTINIANO
2 Enrique GODOY
3 Silvia Beatriz LEON
4 María Ester JOTAYAN
5 Oscar Raúl APARICIO
17.512.034
18.270.214
26.423.057
6.556.316
7.241.789
Junta de Area:
Titulares:
1 Presidente: David Arnaldo LEIVA
2 Vicepresidente 1º: Jaime JUSTINIANO
3 Vicepresidente 2º: Eufemio TORRES
4 Secretario: Carlos Marcelo ARMAS
5 Tesorero de Area: Angel Mario ORTIZ
6 Secretaria de Actas: María Cristina GUZMAN
7 Secretario de Asuntos Vecinales Abdón BELTRAN
8 Cecilio Gerardo LEON
9 Sofía del Valle BURELA
10 Oscar Raúl APARICIO
12.417.873
17.512.034
13.835.447
16.855.634
7.248.537
17.247.441
7.256.929
12.066.807
17.247.303
7.241.789
Suplentes:
1 Juan JURADO
2 Liliana BARBOSA
3 Juan de la Cruz BENITEZ
4 Florencio Andrés PANIAGUA
5 Alfredo Julián BARRIOS
6 Mirta Gladys CACERES
7 Isabel QUIROZ
8 Mirta Susana ZOTELO
9 Jesús QUIROZ
10 Eleodoro LOBOS
7.275.115
21.315.759
12.826.412
11.767.793
21.315.313
21.314.982
14.916.186
24.864.266
24.274.423
8.177.987
c Departamentos de Metán, Rosario de la Frontera y La Candelaria:
16.735.169
3.321.500
3.962.867
8.933.466
17.792.341
17.354.792
12.298.154
12.851.866
18.230.001
22.084.600
25.018.267
16.140.683
13.844.987
28.261.374
Asambleístas:
Titulares:
1 Ricardo SAMSON
2 Marta Mabel PALACIO
16.291.668
14.651.832
Suplentes:
1 Juan Oscar SANCONTE
2 Mario César CAÑAVERA
24.298.689
14.049.414
Junta de Area:
Titulares:
1 Presidente: Ricardo SAMSON
2 Vicepresidente: Ruth Angélica SANCHEZ
3 Secretario 1º: Ramón Alfredo GALLO
4 Secretario 2º: Mario Juan CRUZ
5 Tesorero de Area: Natalia del Carmen Marcela CHANCALAY
16.291.668
6.202.257
14.683.292
20.261.097
24.298.602